Спамери и Безделничари
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хумористични серии

5 posters

Go down

Хумористични серии Empty Хумористични серии

Пишување by Виктор a.k.a Вик Вто Мар 02, 2010 3:19 am

Па како што кажува насловот, овде ке се збори за хумористични серии... Што значи кажете која ви е омилена, шо се дешава онака на кратко ... и то... Cool

Мене ми е омилена Two guys and a girl and a pizzaplace.... Серијата се врти околу 3јца најдобри другари кои живеат заедно... како што кажува насловот 2ца типци и една типка Very Happy и не е вообичаен амерички хумор каде што се смеат каде шо некој прднал... и така
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 33

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by The Spammer Вто Мар 02, 2010 11:50 am

Не гледам баш многу хумористички серии, ама овие што се нашиве (балканскиве) не се така лоши... На прмер имаше една боснаска, ја даваа на А1 - Луд, збуњен, нормалан, прилично често ја гледав и добар впчеаток ми остави и глумата и заебанциите, баш беа као од наш тип онакви некои... А исто така сега нешто мајка ми гледа „Two and a half men“??? Така беше некако... Ја фатив на два - три пати, не е лоша, нешто со двајца другарки и едно детенце е (Затоа е „and a half“ уствари), така обични заебанции, си чилам кога го гледам, не дека е кујзнае што сепак Smile
The Spammer
The Spammer
Epic Spammer

Број на мислења : 1210
Join date : 2010-02-11
Age : 32
Местолокација : Скопје

http://www.spammers.forumtwilight.com

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by Дадо Сеедно Вто Мар 02, 2010 3:14 pm

Мене Фрејзер ми бе[е многу закон Very Happy поентава татко и двајца синови:Фрејзер и Најлс.Фрејзер живее со татко му и се дешаваат интересни случки и интересна е Smile добар опис Smile
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 32
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by Виктор a.k.a Вик Сре Мар 03, 2010 2:37 am

hahahhaah
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 33

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by Даме Спамерот Сре Мар 03, 2010 3:11 am

Значи Two guys a girl and a pizza place и Frasier се нешто најзакон а секако мене ми го праат највеќе меракот Coupling UK , тоа американската верзија е срање, и секако Reba! Фокс Лајф РУЛС Very Happy
Даме Спамерот
Даме Спамерот
Master Spammer

Број на мислења : 246
Join date : 2010-02-11
Age : 32
Местолокација : Центарот на Спамовите Ѓорче Петров

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by Gogo Redscreen Сре Мар 03, 2010 8:12 pm

Jaс имам гледано повеќе серии, ке ги рангирам по места.

Kомична серија над сите серии, што до сега што ги имам гледано го
заслжува местото БРОЈ 1: Тhat '70s Show - се работи за група тинејџери кои
живеат во 70тите години и тогашните актуелни рок стилови и групи како KISS,
Led Zeppelin итн. Посебно е актуелна марихуаната која се појавува како ептен забавна супстанца за козумирање и ги доведува до многу интересни ситуации. Поточно серијата се одвива '76, '77,'78,'79 и завршува на нова година, демек во 80тите. Ако сакате гледајте ја нема да згрешите.

Место Број 2: The Big Bang Theory - Се работи за четворица научници (јаки гиикови) кои работат во универзитет. Посебно се истакнува од нив Sheldon Cooper кој наводно има 187 коефициент на интелегенција и ги прави најсмешните ситуации. Серијата е сеуште во тек.

Meсто Број 3: Third Rock From The Sun - Се работи за четири личности кои се наводно дојдени од друга планета и влезени во човекови тела, за да учат за човечката раса, а пред другите се претставуваат како нормална просечна фамилија. Има многу работи кои не ги знаат за човечката раса и затоа се понашаат многу чудно во одредени ситуации, одлична комична серија, со премногу смеа. Серијата е завршена.

Место број 4: My Name Is Earl - oдлична комична серија. Се работи за двајца браќа кои се буквално пропаднати во животот, имаат многу малку пари и се занимаваат со ситен криминал за да можат да преживеат. Но еден ден им се сменува среќата, наоѓаат лото ливче кое носи 100.000 долари, ама го губат кога почнуваат да прават лоши работи. Така на едниот му текнува дека за да им се враќа со добро, треба да прават добро (нешто како карма - what goes around, comes around) Па така лично Earl ќе направи листа на сите лоши работи што ги направил на секому и секоја епизода ќе исполнува по едно нешто од листата без разлика колку е тешко. И како ќе прави добри работи така ќе почнува да му се враќа со добро. И така супер серија интересна беше штета што ја Cancel-наа.

Имам уште ама сеа на школо сум ќе ги допишам од дома Smile
Gogo Redscreen
Gogo Redscreen
(Не)пријател на Админот

Број на мислења : 53
Join date : 2010-02-15
Age : 32
Местолокација : Елиптична галаксија - (наводници)Млечен Пат(наводници) = Milky Way како чоколатцето.

http://Немам. Кој ќе дава 1000ден. годишно за домејн?

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by The Spammer Сре Мар 03, 2010 10:03 pm

Meсто Број 3: Third Rock From The Sun = Место број еден... Класика... Нема човек што не ја гледал, само што сум ја заборавил Smile
The Spammer
The Spammer
Epic Spammer

Број на мислења : 1210
Join date : 2010-02-11
Age : 32
Местолокација : Скопје

http://www.spammers.forumtwilight.com

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by Gogo Redscreen Чет Мар 04, 2010 6:50 pm

The Spammer напиша:Meсто Број 3: Third Rock From The Sun = Место број еден... Класика... Нема човек што не ја гледал, само што сум ја заборавил Smile

Да, закон серија, само според мене не ми е бр. 1. Некако повеќе се поврзав со That '70s Show.
Gogo Redscreen
Gogo Redscreen
(Не)пријател на Админот

Број на мислења : 53
Join date : 2010-02-15
Age : 32
Местолокација : Елиптична галаксија - (наводници)Млечен Пат(наводници) = Milky Way како чоколатцето.

http://Немам. Кој ќе дава 1000ден. годишно за домејн?

Вратете се на почетокот Go down

Хумористични серии Empty Re: Хумористични серии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот