Рандом вицови

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Рандом вицови Empty Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:08 pm

Овде нека се пишуваат вицови кои не спаѓаат у некој посебен жанр....

Мајка и син стојат пред излог со скапоцени бунди.- Ах, колку би сакала една ваква бунда!?- Мамо, не се секирај, тато ќе ти ја купи!- Е сине, сине, да го чекав татко ти и тебе ќе те немав!
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:14 pm

Отишол Трпе на лекар: - Докторе, имам проблеми со сексуалниот живот. - Аман бе Трпе, кога последен пат спиеше со Трпана? - Неам појма докторе. - Еве, тука имаш телефон, јави и се и прашај ја. - Ало, Трпано, кажи ма жити се, кога последен пат се сексавме? - А, со кого тоа разговарам?
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:15 pm

Наставничката го прашува малиот Трпе: - Зошто вчера го тепаше Марко? - Затоа што ме нарече слон! - А зошто го тепаше денес? - Затоа што дознав како изгледа тоа животно.
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:15 pm

Mалиот Трпе oдел на училиште и наставничката го гледа цел потечен во устата и му вели: Шо ти е бе Трпе? - Абе ми застана пчела на устата. И шо ти се деси? Да не те касна? - Не бе, татко ми ја утепа со лопатата!
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:16 pm

Мујо му раскажува на Хасо: - Абе што ти е Германија. Одиш во хотел, јадеш колку сакаш, пиеш колку можеш, после одиш и спиеш, а сабајле кога ќе си одиш ништо не плаќаш и уште ти даваат 100€. - И ти се ова си го видел? - Не бе, Фата ми кажуваше.
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:17 pm

Кога бил мал на Трпе родителите му рекле дека п**ките касале . И по неколку години иде Трпе на нудистичка плажа и гледа некоја гола женска. Женскава меѓу време прднала и Трпе вика: - `Ржеш пи*ко `ржеш .
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Сре Фед 17, 2010 11:18 pm

аставникот го прашува Трпе: - Како се вика човекот што краде од други луѓе? - Не знам! - Размисли, сега неприметно да ја ставам мојата рака во твојот џеб и да извадам пари, јас би бил? - Волшебник
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Gogo Redscreen on Чет Фед 18, 2010 2:47 am

Воделе љубов маж и жена, и женава видно возбудена почнала да вика:
- Да така.. кажувај ми прљави работи!
Мажот:
- Кујна, купатило, спална....
Gogo Redscreen
Gogo Redscreen
(Не)пријател на Админот

Број на мислења : 53
Join date : 2010-02-15
Age : 27
Местолокација : Елиптична галаксија - (наводници)Млечен Пат(наводници) = Milky Way како чоколатцето.

Преглед на профилот на членот http://Немам. Кој ќе дава 1000ден. годишно за домејн?

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Gogo Redscreen on Чет Фед 18, 2010 2:50 am

Си бил некој човек кој пател од слаба ерекција... Побарал совет од лекар, овој му препишал вијагра. Човекот среќен испил 2-3 апчиња одеднаш и нон стоп му бил дигнат. Среќен така е*ел се што стигнал, жена , деца , комшии сите селани по ред све живо по*бал... Сега пак проблем било да го симне. Се појавува пак кај докторот.
- Колку апчиња испи?
- 2-3.
- А ууууу... си претерал. Сега пробај дома со струја некако пецни го па треба да се спушти.
Видел невидел човеков отишол дома, во дворот нашол акумулатор го поврзал и го пецкал... Го видел некој соселанец, сиот исплашен се растрчал низ селото и на цел глас викал:
- Бегајте луѓеееее ... Овој пак го полнииии. What a Face
Gogo Redscreen
Gogo Redscreen
(Не)пријател на Админот

Број на мислења : 53
Join date : 2010-02-15
Age : 27
Местолокација : Елиптична галаксија - (наводници)Млечен Пат(наводници) = Milky Way како чоколатцето.

Преглед на профилот на членот http://Немам. Кој ќе дава 1000ден. годишно за домејн?

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Nikche on Чет Фед 18, 2010 11:23 am

Наставничката го прашува Трпе :
- Трпе, колку е 2+2 ?
- Пет.
- Значи 2+2 ?
- Па, пет.
- 2+2 !?!?
- ПЕТ , да ти ебам глувата !!!
Nikche
Nikche
Потенцијален Спамер

Број на мислења : 32
Join date : 2010-02-12
Age : 27
Местолокација : Скопјето/Влаето

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 11:26 am

Го однеле на суд некој кондом бидејќи бил обвинет за силување.
- Како ќе се изјасните сеа за ова?
- Невин сум жими се ме навлекоа!
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Nikche on Чет Фед 18, 2010 11:32 am

Иде циган со детето на доктор и му вели на докторот :
-Докторе дај помагајте , малиов ништо не јаде , ни салама ,месо ,млеко ... Ништо!
-А зашто бре ? Што му е ?
-Па ништо немаме докторе , сиромаштија ...
Nikche
Nikche
Потенцијален Спамер

Број на мислења : 32
Join date : 2010-02-12
Age : 27
Местолокација : Скопјето/Влаето

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 11:34 am

Идат две желки у пустина и дошле до оаза.И сеа двете се гаделе и почнале да се караат која прва да се напие.И првата:
- Ај ти чекај тука јас ќе идам да најдам чаши.

И тргнала желката да бара чаши...Поминале педесет години....сто години...сто педесет години...
И на желката и се смачило од чекање и се напила, и оваа другава од позади неа:

- Е сеа ако вака праиш ич да не тргам...
lol!
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 11:37 am

Иде циган кај доктор и се жали:
- Докторе абе незнам со ми е, ништо не јадам...
- А со имаш дома за јадење кажи ми да ти помогнам?
- Докторе у фрижидер што неам...салама неам...млеко неам...месо неам..леб неам....
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 11:41 am

У судница:
- Господине вие тврдите оваа жена овде ве нарекла мајмун, дали е тоа точно?
- Да господине судија!
- Па зашто тогаш ја тужите? Smile
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 11:43 am

Влегува контрола во автобус и му бара карта на еден:
- Дечко карта?
- Буре?
- Шо буре?!
- А шо карта?!
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 1:00 pm

Седат двајца каубојци во салун:
- Го гледаш оној на шанк?
- Кој бе, десет луѓе се?
- Оној со шеширот.
- Сите се со шешир.
- Оној што пие виски.
- Сите пијат.
Се изнервирал типот и убил 9 од оние 10 на шанк.
- Е оној што остана.
- Е што тој?
- Многу ме нервира, некој ден ќе го убијам!
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Чет Фед 18, 2010 1:03 pm

Седат двајца војници во ров кога одеднаш паѓа граната во ровот...На едниот му ја кине раката,на другиот долната вилица...Овој без рака го гледа другиов...
- Шо си зинал бе,за малку ќе загинеевме... lol!
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Нед Фед 28, 2010 10:53 pm

Пишете нешо бе!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Дадо Сеедно on Нед Фед 28, 2010 11:05 pm

Си биле двајца луѓе и едниот му рекол на другиот:
- SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM! SPAM!!!!!!!!!!!!!..........................
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by The Spammer on Пон Мар 01, 2010 1:56 am

А, бе... Па пеер некако не се активни луѓево за да пише некој нешто, а знаеш дека не ме бива мене за вицеви пеер Smile Знам само да се смеам на идиоти ко тебе... И така... Инаку ранкот „Дадо“ ми помина... Тапа Sad

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Рандом вицови Spam2a
Додавајте репутација, немајте гајле... lol!
The Spammer
The Spammer
Epic Spammer

Број на мислења : 1210
Join date : 2010-02-11
Age : 27
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://www.spammers.forumtwilight.com

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Slobbo on Пон Мар 01, 2010 1:57 am

Три мравки снимале филм на водопад.
Првата скокнала и се удавила.
Втората скокнала и се удавила
Третата скокнала и не се удавила.
- Зошто?
- Затоа што имала главна улога.
Slobbo
Slobbo
Мастер М'рчатор

Број на мислења : 580
Join date : 2010-02-12
Местолокација : 42.006717,21.356319 Според картата на Гоогл

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Slobbo on Пон Мар 01, 2010 1:59 am

- Цветко, која птица не гради гнездо? - прашува наставникот.
- Кукавицата!
- Браво! А зошто?
- Затоа што живее во часовникот на баба ми!
Slobbo
Slobbo
Мастер М'рчатор

Број на мислења : 580
Join date : 2010-02-12
Местолокација : 42.006717,21.356319 Според картата на Гоогл

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Вто Мар 02, 2010 3:24 am

Се собрале животните и решиле да кажуваат вицови... ама кој ке кажел виц на кој шо барем едно животно немало да се насмее... го тепалее и така... кажува виц ежот и сите животни се смеат освен мечката... и го претепале ежот...после кажала виц лисицата...пак сите се смееле освен мечката... и немале друг избор освен да ја претепаат и лисицата... последен доаѓа волкот и кажува виц и сите онака бледо го гледале, а само мечката се скинала од смеење...и животниве ја прашуваат мечкава де бе зашо се смееш на овој виц коа овој е онака средножалосен а на другите топ вицови блееше ко муле... и мечката вика ... абе добар беше вицот на ежот... и така....
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by The Spammer on Вто Мар 02, 2010 11:46 am

Хаха Smile

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Рандом вицови Spam2a
Додавајте репутација, немајте гајле... lol!
The Spammer
The Spammer
Epic Spammer

Број на мислења : 1210
Join date : 2010-02-11
Age : 27
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://www.spammers.forumtwilight.com

Вратете се на почетокот Go down

Рандом вицови Empty Re: Рандом вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот