Џандари !!!

Go down

Џандари !!! Empty Џандари !!!

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Вто Фед 16, 2010 1:41 am

Му доага едно Маскирано дете на џандар и му вика :
д: Чичко, чичко сега ке ТЕ ЈАДАМ!!!
џ: Мали, ај не јади гомна.

Се јавуваат од некоја фирма во полициска станица и ги прашуваат-
-се извинуваме зашто примивме еден ист факс од вас 60 пати??
и цајканиве збунети одговараат
-па ние го праќавме али факсот цело време ни се враќаше
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Виктор a.k.a Вик on Вто Фед 16, 2010 1:43 am

Се возеле двајца полицајци во кола и гледаат еден полицаец како седнал у кајче на сред ливада и весла... ЕдниоФ цајкан му вика на другиов:- Е ради вакви ко овој не праат нас цајканите глупи.И другиов вида: Да бе, да знаеФ да пливам ќе му отидев и ќе го задавев.
Виктор a.k.a Вик
Виктор a.k.a Вик
Master Spammer

Број на мислења : 478
Join date : 2010-02-12
Age : 28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by The Spammer on Вто Фед 16, 2010 1:47 am

Хахахахха! Најбољи... Еве една фора за џандари, не е баш виц, ама интересно е, хаха:

Што значи кратенката A.C.A.B. ???

- Аll Cops Are Butterflies
The Spammer
The Spammer
Epic Spammer

Број на мислења : 1210
Join date : 2010-02-11
Age : 27
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://www.spammers.forumtwilight.com

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Nikche on Сре Фед 17, 2010 11:20 am

Некој полицаец јадел банана и некое дете поминало и му рекло:

-Чичко, чичко дај ми еден гриз. А полицаецот:

-Ова не е гриз ова е банана! tongue
Nikche
Nikche
Потенцијален Спамер

Број на мислења : 32
Join date : 2010-02-12
Age : 27
Местолокација : Скопјето/Влаето

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Nikche on Сре Фед 17, 2010 11:22 am

Се тепаат две ромчиња и ги срекава полицаец, едното ромче извикува:

-Чичко!, чичко овој ме тепа со карате...

И полицаецот извикува:

-Дај тоа каратето тука...

rabbit
Nikche
Nikche
Потенцијален Спамер

Број на мислења : 32
Join date : 2010-02-12
Age : 27
Местолокација : Скопјето/Влаето

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Дадо Сеедно on Сре Фед 17, 2010 11:31 am

Се шета некое детенце по улица и му вика на еден џандар:

- Да ми го пушиш у 4!!!
И овој се изнервирал и почнал да го брка.И го престретнува друг џандар и му вика:
- Кај си се затрчал бе?
- Абе она детено ми кажа да му го пушам у четири.
- Па кај брзаш бе 3 и пол е! Very Happy
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Дадо Сеедно on Сре Фед 17, 2010 11:35 am

Се шета некој џандар и глеа некој човек у дупка.
- Кој си ти бе?!
- Жан Клод Ван Дам.
- Ајде сеа сите четворица излагајте!
Дадо Сеедно
Дадо Сеедно
Apprentice Spammer

Број на мислења : 51
Join date : 2010-02-14
Age : 27
Местолокација : Скопје Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by The Spammer on Пон Дек 17, 2012 2:09 pm

Овој е еден од ретките вицеви што го памтам Smile

На синот на џандарот не му давале да си игра доволно со топката во маало, па детето се пожалило кај таткаси.
Таткото, целиот нервозен, се стрчал доле кај децата и им се развикал:
- Кој не му дава да си игра со топка на син ми, ЈАСНО!?

Не знам зошто, ама вицот ми е пресмешен xD

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Џандари !!! Spam2a
Додавајте репутација, немајте гајле... lol!
The Spammer
The Spammer
Epic Spammer

Број на мислења : 1210
Join date : 2010-02-11
Age : 27
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://www.spammers.forumtwilight.com

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Даме Спамерот on Пон Дек 17, 2012 9:50 pm

Не го сфаќам huh
Даме Спамерот
Даме Спамерот
Master Spammer

Број на мислења : 246
Join date : 2010-02-11
Age : 27
Местолокација : Центарот на Спамовите Ѓорче Петров

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Џандари !!! Empty Re: Џандари !!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот